Významná sportovní akce na Oskarce

Významná sportovní akce na Oskarce

08/04/2024
Základní škola

Jak už se stalo zvykem, Oskarka je centrem dění školního a vůbec veškerého mládežnického volejbalu v jižních Čechách. Tentokrát hala na ZŠ O. Nedbala hostila finále Poháru hejtmana Jihočeského kraje. Sešlo se zde 10 nejlepších škol z kraje a ve dvoudenním klání usilovaly o zisk cca 1 m vysokého poháru a spoustu dalších cen. Vítězem se stalo Gymnázium Česká z Českých Budějovic. Pohár a medaile předával osobně pan hejtman Martin Kuba a také hráči VK Jihostroj České Budějovice - Luengas a Sedláček. ZŠ O. Nedbala, jako partnerská škola Českého volejbalového svazu, se stala hlavním pořadatelem turnaje. 

V následujícím týdnu čekají  Oskarku další dvě významné akce: 9.4. Pohár primátorky ve volejbale – soutěž pro 2. stupeň základních škol a 10.4. Projekt „Minivolejbal do škol“ – soutěž pro 1. stupeň základních škol.