Školní volejbal na Oskarce

04/12/2023
Základní škola

V listopadu se na ZŠ O.Nedbala konaly 4 velké volejbalové akce, které jsme jako Partnerská škola ČVS organizovali.

Začneme pěkně od nejmladších dětí – 22.11.2023 - minivolejbal pro základní školy v okrese Č.Budějovice. Jednalo se o první rozřazovací turnaj. Této akce se zúčastnily 4 družstva dětí ze ZŠ O.Nedbala a hned tři postoupily mezi nejlepších 10 týmů celého turnaje. Celkem se akce zúčastnilo 17 základních škol, tzn. 55 družstev.

Druhou akcí v pořadí bylo okresní kolo ve volejbale dívek a chlapců na 2.st. ZŠ. Zde jsme obsadili v chlapcích 2.místo a děvčata skončila čtvrtá. Obě družstva postoupila na krajské kolo, které se konalo opět na Oskarce dne 28.11.. V konkurenci družstev z celého Jihočeského kraje uspěli chlapci a obsadili velmi pěkné 3.místo a děvčata byla pátá.

Poslední akcí, při které jsme jako škola jedním z pořadatelů, byl 2.ročník akce Poháru hejtmana Jihočeského kraje. Této akce se zúčastnilo celkem 15 smíšených družstev z okresu České Budějovice.

Prostě na Oskarce se stále něco děje.