Volejbalové hvězdy VK Jihostroj opět zahájily školní rok

Volejbalové hvězdy VK Jihostroj opět zahájily školní rok

05/09/2023
Základní škola

Na ZŠ Oskara Nedbala už se stalo zvykem, že první školní den zahajují návštěvou volejbalisté Jihostroje. V letošním roce dorazila děti pozdravit čtveřice hráčů – Petr Michálek, Michael Kovařík, Ignacio Luengas a Sam Taylor-Parks.

Českobudějovičtí volejbalisté přivítali v novém školním roce děti ze čtyř tříd s rozšířenou výukou tělesné výchovy – 4.A, 5.A, 6.A a 7.A. Právě děti z těchto tříd hrají v mládežnických mužstvech Jihostroje a účastní se také oblíbeného projektu Minivolejbal do škol. Zvídavé otázky dětí se tak pochopitelně točily zejména kolem volejbalu a vzpomínek hráčů na jejich školní léta.

Úspěšnou spolupráci mezi VK Jihostroj a ZŠ Oskara Nedbala se daří neustále prohlubovat. Děti jsou nadšené, když je přijdou navštívit extraligoví volejbalisté, nechávají si je podepisovat a je vidět, že jsou pro ně vzory.

Děti si tentokrát potrénovaly i angličtinu, když mezi ně poprvé dorazily dvě zahraniční posily Českých Budějovic – Ignacio Luengas z Argentiny a Sam Taylor-Parks z Kanady. Naopak Petr Michálek už ZŠ Oskara Nedbala navštívil několikrát.