Exkurze do Poslanecké sněmovny ČR

Exkurze do Poslanecké sněmovny ČR

06/02/2023
Základní škola

Dne 1.2.2023 se zúčastnili žáci třídy 8.D a někteří deváťáci exkurze do Poslanecké sněmovny ČR. Z Českých Budějovic se odjíždělo časně ráno, tudíž byl v Praze dostatek času na prohlédnutí jejích krás. Cesta vedla přes Václavské a Staroměstské náměstí, dále se pokračovalo přes Karlův most až na Malostranské náměstí, kde se nachází budovy Poslanecké sněmovny. Celá prohlídka začala v infocentru, kde byl žákům promítnut krátký film, který je seznámil s fungováním našeho politického systému. Poté všichni účastníci exkurze museli absolvovat obdobnou kontrolu jako na letišti. Ptáte se proč? Je to zejména kvůli tomu, aby nikdo nepronesl dovnitř zbraň či jiný nebezpečný předmět. Následně mohla začít prohlídka vnitřních prostor Poslanecké sněmovny, což byl pro všechny velký zážitek.  Nejvíce žáky zaujal Jednací sál, ve kterém probíhají jednání vlády. Zde se mohl nechat každý vyfotit u řečnického pultu (této příležitosti využil i pedagogický doprovod). Po prohlídce vnitřních prostor následovala beseda s panem poslancem Ing. Viktorem Vojtkem, Ph.D. Na všechny čekalo i příjemné překvapení v podobě drobného občerstvení. Celý výlet se opravdu povedl, žáci byli velmi spokojení.