• Sportovci
  Sportovci
 • Budiž světlo
  Budiž světlo
 • Příjem, nahrávka, smeč
  Příjem, nahrávka, smeč
 • Žijeme sportem
  Žijeme sportem
 • Malý chemik
  Malý chemik
 • Škola dětem
  Škola dětem
 • Holky z naší školky
  Holky z naší školky

Ocenění společnosti Scio

bc partner red

Coviddoucovani

profesnik

CVS small

inet4

 

Prestižní Pohár primátora pokračoval ve fotbalovém centru Na Sádkách v Českých Budějovicích. Další soutěží byl fotbal. Nebyli jsme favoritem, šli jsme do soutěže s pokorou a napětím. Chtěli jsme udržet co nejlepší výsledek v průběžném celkovém vedení soutěže.
Po příjezdu na stadion se obloha zatáhla a začalo pršet. Kdyby jen pršelo, ale byly to přímo proudy vody, které dopadaly na trávník. No nic nejsme z cukru a šli jsme na to. Skupina nebyla úplně nejlehčí. Po výhře nad L. Kuby (1:0) a Grünwaldovkou (2:0) jsme nastupovali proti jasnému favoritovi celého turnaje – ZŠ Máj I. (fotbalová akademie Jihočeského kraje) a prohra byla 1:4. Nicméně jsme postoupili do semifinále z druhého místa a čekal nás těžký soupeř v boji o finále – ZŠ Pohůrecká. Bojovnost a odhodlanost zdobila náš výběr po celý deštivý a blátivý den a překvapení bylo na světě, výhra 1:0 a postup do finále proti suverénnímu týmu z Máje.
Hřiště před finále už vypadalo jako parkoviště po výstavě Země živitelka, ale podmínky měli všichni stejné. Nejdříve začala svůj bahenní koncert děvčata a po výhře 2:0 přinesla vynikající vklad do zápasu chlapců. Popravdě, celý zápas jsme hráli pod soustavným tlakem kluků z fotbalové akademie. Zuby, nehty jsme drželi těsný výsledek a nakonec se to povedlo. Výhra 2:1 a výbuch euforie po závěrečném hvizdu rozhodčího nebral konců. Proběhla bahenní klouzačka a další oslavné rituály známé z televizních utkání Ligy Mistrů. Užili jsme si to náramně. Velká gratulace!
Úspěšní hráči a hráčky: 9.A – Černý, Hošnová,Čermáková, Jírů, Osouchová, Fornbaumová; 9.B – Sháněl; 9.C – Farník, Nedbalová, Aijchmajerová; 9.D – Rivera, Hostek, Csavoj; 8.B – Batysta; 7.A – Nedbalová a 7.C – Vobr
Tak ještě jednou gratulace!!!
Zjistil jsem, že vyhrávat a následně se radovat nikdy neomrzí.
Tak všem hezké a dlouhé prázdniny a jdeme prát špinavé, ale vítězné dresy 😊 😊.

O škole

skolaZŠ O. Nedbala je plně organizovaná městská základní škola se sportovním zaměřením. Škola poskytuje základní vzdělání dětem 1. - 9. ročníku. Žáci a žákyně sportovních tříd se věnují volejbalu a moderní gymnastice (spolupráce s VK Jihostroj a SK Máj, oddíl moderní gymnastiky). Škola je umístěna na okraji městské části Čtyři Dvory a je obklopena množstvím zeleně. Na areál školy navazují moderní sportoviště SK Čtyři Dvory, která škola využívá pro svoji výuku.

Základní škola Oskara Nedbala je právní subjekt, samostatná příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je Statutární město České Budějovice. Součástí školy je školní družina a školní jídelna.

Číst více

Jak se žije na Oskarce?

Zaměření výuky

 • hlavní výchovný cíl: vychovat slušného a v rámci možností vzdělaného žáka
 • výuka dle učebních dokumentů ZŠ a ŠVP pro ZV Oskárek
 • rozšířená výuka TV (zaměření na odbíjenou a moderní gymnastiku – spolupráce s VK Jihostroj a SK MG Máj)
 • podpora výuky jazyků a počítačové gramotnosti

Číst více

Školní časopis

logo cakrMilí čtenáři,
díky panu řediteli můžeme psát ČAKR v novém speciálním programu pro tvorbu časopisů. Po odchodu deváťáků vznikla úplně nová redakce školního časopisu ČAKR. Snad se vám bude náš časopis líbit.

Přečtěte si aktuální číslo časopisu (PDF, 52,4 MB).

Další čísla

Počet zobrazených článků
986949

Inet4 s.r.o sponzoruje školní internet

inet4