• Sportovci
  Sportovci
 • Budiž světlo
  Budiž světlo
 • Příjem, nahrávka, smeč
  Příjem, nahrávka, smeč
 • Žijeme sportem
  Žijeme sportem
 • Malý chemik
  Malý chemik
 • Škola dětem
  Škola dětem
 • Holky z naší školky
  Holky z naší školky

Ocenění společnosti Scio

bc partner red

Coviddoucovani

profesnik

CVS small

inet4

 

Po dvou covidových letech, kdy jsme nemohli opustit byty, domy, okresy, kraje a státy, jsme konečně mohli vyrazit na oblíbený cyklokurz. A bylo to znát od první chvíle. Někteří žáci hned po nástupu do vlaku dokazovali, že budou mít zážitek na celý život. Nicméně jsme to společně s paní průvodčí ustáli na jedničku 😊.
Po příjezdu do Nové Pece se před námi ukázaly sluncem zalité hory (dále radši jen Šumava).
Ubytování perfektní, stravování výtečné a osmáci? Vše na konci článku.
Program je zde vždy závislý na počasí a letos to bylo velmi jednoduché. Bylo nádherně a teplo. Najezdili jsme přes 170 km, zahráli baseball, fotbal a samozřejmě volejbal (ten se prolínal celým kurzem). Vyrazili jsme na 4 cyklovýlety a projeli křížem krážem celé okolí (Jelení Vrchy, Stožec, Schwarzenberský kanál, Stožecká kaple, Horní Planá a mnoho dalších míst). Předposlední den jsme strávili na vyhlášené šumavské pláži v Horní Plané, kde se odehrály bitvy v malé kopané a beachvolejbale.
Celý kurz proběhl bez zranění, pouze drobné karamboly (2x škarpa a 2x srážka způsobená nepozorností při jízdě ve skupině). Nechyběla jízda do vrchu a závody štafet – běh x kolo.
Během kurzu jsme též zavzpomínali na našeho kamaráda a kolegu p. Milana Lišku, který byl u zrodu organizace cyklokurzu. Letos je to 5 let, kdy nás Milan opustil.
Ale zakončíme vše pozitivně – letošní kurz na Šumavě patřil mezi dva nejúspěšnější za celou dobu konání. Třída 8.A nasadila vysokou laťku pro další ročníky, byli super a užili jsme si to všichni!

O škole

skolaZŠ O. Nedbala je plně organizovaná městská základní škola se sportovním zaměřením. Škola poskytuje základní vzdělání dětem 1. - 9. ročníku. Žáci a žákyně sportovních tříd se věnují volejbalu a moderní gymnastice (spolupráce s VK Jihostroj a SK Máj, oddíl moderní gymnastiky). Škola je umístěna na okraji městské části Čtyři Dvory a je obklopena množstvím zeleně. Na areál školy navazují moderní sportoviště SK Čtyři Dvory, která škola využívá pro svoji výuku.

Základní škola Oskara Nedbala je právní subjekt, samostatná příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je Statutární město České Budějovice. Součástí školy je školní družina a školní jídelna.

Číst více

Jak se žije na Oskarce?

Zaměření výuky

 • hlavní výchovný cíl: vychovat slušného a v rámci možností vzdělaného žáka
 • výuka dle učebních dokumentů ZŠ a ŠVP pro ZV Oskárek
 • rozšířená výuka TV (zaměření na odbíjenou a moderní gymnastiku – spolupráce s VK Jihostroj a SK MG Máj)
 • podpora výuky jazyků a počítačové gramotnosti

Číst více

Školní časopis

logo cakrMilí čtenáři,
díky panu řediteli můžeme psát ČAKR v novém speciálním programu pro tvorbu časopisů. Po odchodu deváťáků vznikla úplně nová redakce školního časopisu ČAKR. Snad se vám bude náš časopis líbit.

Přečtěte si aktuální číslo časopisu (PDF, 52,4 MB).

Další čísla

Počet zobrazených článků
986974

Inet4 s.r.o sponzoruje školní internet

inet4