• Sportovci
  Sportovci
 • Budiž světlo
  Budiž světlo
 • Příjem, nahrávka, smeč
  Příjem, nahrávka, smeč
 • Žijeme sportem
  Žijeme sportem
 • Malý chemik
  Malý chemik
 • Škola dětem
  Škola dětem
 • Holky z naší školky
  Holky z naší školky

Ocenění

bc partner red

CVS small

inet4

profesnik

profesnik

 

Nabídka zaměstnání

Základní škola O. Nedbala přijme od 1.9.2021 učitele s aprobací Fyzika na plný úvazek, možnost trvalého pracovního poměru. Informace a nabídky volejte na 605 151 483 nebo email: skola@zsonedbala.cz.

Soutěžit v době covidové výuky není vůbec jednoduché. Přesto 2. pololetí letošního školního roku ukázalo, že dějepis na naší škole není popelkou. Velkým úspěchem je 4. místo Jakuba Mareše v krajském kole dějepisné olympiády. Letošní téma Labyrint barokního světa nebylo vůbec lehké, a přesto se Jakubovi podařilo nechat za sebou i studenty gymnázií.

 

Druhým velkým úspěchem je první místo Karoliny Bernardové z 5. třídy a oceněné místo Emy Boudové z 8.ročníku v historické soutěži vyhlašované odborem památkové péče Magistrátu města České Budějovice a Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích. Název letošního už 12. ročníku zněl Živly v architektuře a umění Českých Budějovic.

Soutěžící od 14. září do 31. 12, kdy byl poslední termín odevzdání prací, hledali v knihách i v ulicích našeho města odpovědi na nelehké otázky týkající se historie našeho města a jejích stop v architektuře. Tématem letošního ročníku byly 4 živly – voda, země, oheň a vzduch. Vzhledem k odborné náročnosti soutěže jsou obě místa cenným vítězstvím. Žákyně naší školy se jako jejich spolužáci v předchozích ročnících opět dostali na stupně vítězů, z toho Karolina na stupínek nejvyšší v konkurenci studentů a žáků do 16 let.

O škole

skolaZŠ O. Nedbala je plně organizovaná městská základní škola se sportovním zaměřením. Škola poskytuje základní vzdělání dětem 1. - 9. ročníku. Žáci a žákyně sportovních tříd se věnují volejbalu a moderní gymnastice (spolupráce s VK Jihostroj a SK Máj, oddíl moderní gymnastiky). Škola je umístěna na okraji městské části Čtyři Dvory a je obklopena množstvím zeleně. Na areál školy navazují moderní sportoviště SK Čtyři Dvory, která škola využívá pro svoji výuku.

Základní škola Oskara Nedbala je právní subjekt, samostatná příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je Statutární město České Budějovice. Součástí školy je školní družina a školní jídelna.

Číst více

Jak se žije na Oskarce?

Zaměření výuky

 • hlavní výchovný cíl: vychovat slušného a v rámci možností vzdělaného žáka
 • výuka dle učebních dokumentů ZŠ a ŠVP pro ZV Oskárek
 • rozšířená výuka TV (zaměření na odbíjenou a moderní gymnastiku – spolupráce s VK Jihostroj a SK MG Máj)
 • podpora výuky jazyků a počítačové gramotnosti

Číst více

Školní časopis

logo cakrMilí čtenáři,
díky panu řediteli můžeme psát ČAKR v novém speciálním programu pro tvorbu časopisů. Po odchodu deváťáků vznikla úplně nová redakce školního časopisu ČAKR. Snad se vám bude náš časopis líbit.

Přečtěte si aktuální číslo časopisu (PDF, 18 MB).

Další čísla

Počet zobrazených článků
881039

Inet4 s.r.o sponzoruje školní internet

inet4