Soutěžit v době covidové výuky není vůbec jednoduché. Přesto 2. pololetí letošního školního roku ukázalo, že dějepis na naší škole není popelkou. Velkým úspěchem je 4. místo Jakuba Mareše v krajském kole dějepisné olympiády. Letošní téma Labyrint barokního světa nebylo vůbec lehké, a přesto se Jakubovi podařilo nechat za sebou i studenty gymnázií.

Druhým velkým úspěchem je první místo Karoliny Bernardové z 5. třídy a oceněné místo Emy Boudové z 8.ročníku v historické soutěži vyhlašované odborem památkové péče Magistrátu města České Budějovice a Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích. Název letošního už 12. ročníku zněl Živly v architektuře a umění Českých Budějovic.

Soutěžící od 14. září do 31. 12, kdy byl poslední termín odevzdání prací, hledali v knihách i v ulicích našeho města odpovědi na nelehké otázky týkající se historie našeho města a jejích stop v architektuře. Tématem letošního ročníku byly 4 živly – voda, země, oheň a vzduch. Vzhledem k odborné náročnosti soutěže jsou obě místa cenným vítězstvím. Žákyně naší školy se jako jejich spolužáci v předchozích ročnících opět dostali na stupně vítězů, z toho Karolina na stupínek nejvyšší v konkurenci studentů a žáků do 16 let.