• Sportovci
  Sportovci
 • Budiž světlo
  Budiž světlo
 • Příjem, nahrávka, smeč
  Příjem, nahrávka, smeč
 • Žijeme sportem
  Žijeme sportem
 • Malý chemik
  Malý chemik
 • Škola dětem
  Škola dětem
 • Holky z naší školky
  Holky z naší školky

Ocenění

bc partner red

CVS small

inet4

profesnik

profesnik

 

Nabídka zaměstnání

Základní škola O. Nedbala přijme od 1.9.2021 učitele s aprobací Fyzika na plný úvazek, možnost trvalého pracovního poměru. Informace a nabídky volejte na 605 151 483 nebo email: skola@zsonedbala.cz.

18. 1.  proběhlo okresní kolo dějepisné olympiády. Vzhledem k letošní situaci soutěž probíhala distančně. Téma letošního ročníku znělo Labyrint barokního světa. Soutěžící reprezentující naši školu J. Mareš, M. Hotová a M. Hosová se v labyrintu rozhodně neztratili a svými výsledky se zařadili mezi úspěšné řešitele. Ke stupňům vítězů se nejvíce přiblížili J. Mareš (8. místo) a M. Hosová (13. místo). Soutěže se z účastnili žáci 8. a 9. ročníků a žáci odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. 

Úspěch v dějepisné i Čtyři živly v architektuře  

31.12. 2020 skončil další ročník dějepisné soutěže pořádané odborem památkové péče magistrátu města a Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích. Cílem soutěže je bližší poznání historie našeho města. I v letošním ročníku měla naše škola svá želízka v ohni. Velkým úspěchem je získání prvního místa v kategorii jednotlivců Karolinou Bernardovou z 5. třídy. Zvláštní ocenění za výtvarné zpracování svých odpovědí získala Ema Boudová z 8. ročníku. Každý rok jsou ceny vítězům slavnostně předávány v sále českobudějovické radnice. Doufejme, že i letos si všichni ocenění budou moci převzít své výhry osobně. 

Žáci 9. ročníků navštívili terezínské ghetto 

V rámci tématu holocaust ve výuce dějepisu navštívili žáci devátých ročníků po Malé pevnosti v Terezíně i terezínské ghetto, které se za 2. světové válce stalo shromaždištěm a přestupní stanicí nejen pro židy z protektorátu, ale i z jiných částí Evropy. Vzhledem k současné situaci si ghetto pod vedením pracovníků vzdělávacího oddělení žáci prošli pouze online, přesto tato forma pomohla žákům lépe si představit podmínky života v Terezíně. K tomu přispěly i vzpomínky pamětníka, které zazněly v rámci programu. 

O škole

skolaZŠ O. Nedbala je plně organizovaná městská základní škola se sportovním zaměřením. Škola poskytuje základní vzdělání dětem 1. - 9. ročníku. Žáci a žákyně sportovních tříd se věnují volejbalu a moderní gymnastice (spolupráce s VK Jihostroj a SK Máj, oddíl moderní gymnastiky). Škola je umístěna na okraji městské části Čtyři Dvory a je obklopena množstvím zeleně. Na areál školy navazují moderní sportoviště SK Čtyři Dvory, která škola využívá pro svoji výuku.

Základní škola Oskara Nedbala je právní subjekt, samostatná příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je Statutární město České Budějovice. Součástí školy je školní družina a školní jídelna.

Číst více

Jak se žije na Oskarce?

Zaměření výuky

 • hlavní výchovný cíl: vychovat slušného a v rámci možností vzdělaného žáka
 • výuka dle učebních dokumentů ZŠ a ŠVP pro ZV Oskárek
 • rozšířená výuka TV (zaměření na odbíjenou a moderní gymnastiku – spolupráce s VK Jihostroj a SK MG Máj)
 • podpora výuky jazyků a počítačové gramotnosti

Číst více

Školní časopis

logo cakrMilí čtenáři,
díky panu řediteli můžeme psát ČAKR v novém speciálním programu pro tvorbu časopisů. Po odchodu deváťáků vznikla úplně nová redakce školního časopisu ČAKR. Snad se vám bude náš časopis líbit.

Přečtěte si aktuální číslo časopisu (PDF, 18 MB).

Další čísla

Počet zobrazených článků
881018

Inet4 s.r.o sponzoruje školní internet

inet4