Vážení rodiče a žáci

Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci bude od 10. 9. 2020 uvnitř budov v celé České republice nařízena povinnost nosit roušky. To se týká i škol. Znamená to, že ve všech společných prostorách budou žáci i zaměstnanci školy nosit roušky. Tato povinnost zatím není při výuce ve třídách. Prosím, nezapomeňte si vzít roušky s sebou do školy. Doporučujeme minimálně 2 ks.

V současné situaci se snažíme neomezovat svůj provoz, téměř vše funguje v plném rozsahu. Bude to tak i nadále, pokud toto nebudeme nuceni změnit v souvislosti s výskytem koronaviru ve škole. Přijali jsme organizační opatření, která by měla jeho šíření zabránit. S ohledem na zavedená opatření připomínám základní požadavky.:

1. Vstup do školy není zákonným zástupcům a „cizím osobám“ běžně povolen.
  2. Doprovod žáků (i 1. ročníků) do školy končí u vstupu do budovy školy. V šatnách jsou vychovatelky, učitelky, asistentky školy, kteří žákům poradí a pomohou.
  3. Vstup do školní jídelny není v době výdeje jídel rovněž možný.
  4. Vyzvedávání žáků ze školní družiny je možné jen prostřednictvím čipu u vchodu do školy, tedy bez vstupu do šaten a a dalších prostorů školy.
  5. V případě potřeby vzájemného jednání zákonného zástupce a pedagoga nebo psychologa školy je nutné se předem dohodnout prostřednictvím komunikačních prostředků (telefon, e-mail) na termínu a čase. Zákonný zástupce pak ohlásí svou návštěvu na vrátnici, kde se posléze sejdou.
  6. Pokud je zákonnému zástupci nebo „cizí osobě“ umožněn vstup a pohyb po škole, pak jen s nasazenou rouškou.

Žádám rodiče, aby neposílali do školy děti s příznaky virových onemocnění - v případě příznaků nemoci u žáků jsou rodiče vyzváni k vyzvednutí dítěte ze školy.

Věřím, že budete naše opatření dodržovat a respektovat. Jsou v zájmu udržení neomezeného provozu školy.

Přečtěte si aktuální číslo časopisu (PDF, 12,83 MB).