• Sportovci
  Sportovci
 • Budiž světlo
  Budiž světlo
 • Příjem, nahrávka, smeč
  Příjem, nahrávka, smeč
 • Žijeme sportem
  Žijeme sportem
 • Malý chemik
  Malý chemik
 • Škola dětem
  Škola dětem
 • Holky z naší školky
  Holky z naší školky

 

Ocenění

bc partner red

CVS small

inet4

profesnik

 

Vážení rodiče a žáci

Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci bude od 10. 9. 2020 uvnitř budov v celé České republice nařízena povinnost nosit roušky. To se týká i škol. Znamená to, že ve všech společných prostorách budou žáci i zaměstnanci školy nosit roušky. Tato povinnost zatím není při výuce ve třídách. Prosím, nezapomeňte si vzít roušky s sebou do školy. Doporučujeme minimálně 2 ks.
 

V současné situaci se snažíme neomezovat svůj provoz, téměř vše funguje v plném rozsahu. Bude to tak i nadále, pokud toto nebudeme nuceni změnit v souvislosti s výskytem koronaviru ve škole. Přijali jsme organizační opatření, která by měla jeho šíření zabránit. S ohledem na zavedená opatření připomínám základní požadavky.:

 1. Vstup do školy není zákonným zástupcům a „cizím osobám“ běžně povolen.
 2. Doprovod žáků (i 1. ročníků) do školy končí u vstupu do budovy školy. V šatnách jsou vychovatelky, učitelky, asistentky školy, kteří žákům poradí a pomohou.
 3. Vstup do školní jídelny není v době výdeje jídel rovněž možný.
 4. Vyzvedávání žáků ze školní družiny je možné jen prostřednictvím čipu u vchodu do školy, tedy bez vstupu do šaten a a dalších prostorů školy.
 5. V případě potřeby vzájemného jednání zákonného zástupce a pedagoga nebo psychologa školy je nutné se předem dohodnout prostřednictvím komunikačních prostředků (telefon, e-mail) na termínu a čase. Zákonný zástupce pak ohlásí svou návštěvu na vrátnici, kde se posléze sejdou.
 6. Pokud je zákonnému zástupci nebo „cizí osobě“ umožněn vstup a pohyb po škole, pak jen s nasazenou rouškou.

Žádám rodiče, aby neposílali do školy děti s příznaky virových onemocnění - v případě příznaků nemoci u žáků jsou rodiče vyzváni k vyzvednutí dítěte ze školy.

Věřím, že budete naše opatření dodržovat a respektovat. Jsou v zájmu udržení neomezeného provozu školy.

 

Mgr. Miroslav Poláček - ředitel školy

O škole

skolaZŠ O. Nedbala je plně organizovaná městská základní škola se sportovním zaměřením. Škola poskytuje základní vzdělání dětem 1. - 9. ročníku. Žáci a žákyně sportovních tříd se věnují volejbalu a moderní gymnastice (spolupráce s VK Jihostroj a SK Máj, oddíl moderní gymnastiky). Škola je umístěna na okraji městské části Čtyři Dvory a je obklopena množstvím zeleně. Na areál školy navazují moderní sportoviště SK Čtyři Dvory, která škola využívá pro svoji výuku.

Základní škola Oskara Nedbala je právní subjekt, samostatná příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je Statutární město České Budějovice. Součástí školy je školní družina a školní jídelna.

Číst více

Jak se žije na Oskarce?

Zaměření výuky

 • hlavní výchovný cíl: vychovat slušného a v rámci možností vzdělaného žáka
 • výuka dle učebních dokumentů ZŠ a ŠVP pro ZV Oskárek
 • rozšířená výuka TV (zaměření na odbíjenou a moderní gymnastiku – spolupráce s VK Jihostroj a SK MG Máj)
 • podpora výuky jazyků a počítačové gramotnosti

Číst více

Školní časopis

logo cakrMilí čtenáři,
díky panu řediteli můžeme psát ČAKR v novém speciálním programu pro tvorbu časopisů. Po odchodu deváťáků vznikla úplně nová redakce školního časopisu ČAKR. Snad se vám bude náš časopis líbit.

Přečtěte si aktuální číslo časopisu (PDF, 12,83 MB).

Další čísla

Počet zobrazených článků
855372

Inet4 s.r.o sponzoruje školní internet

inet4