• Hokus pokus
  Hokus pokus
 • Střídavý, střídavý, ...
  Střídavý, střídavý, ...
 • Kdo to ví, odpoví
  Kdo to ví, odpoví
 • Být či nebýt
  Být či nebýt
 • Budoucí vědátoři
  Budoucí vědátoři
 • Škola dětem
  Škola dětem
 • Holky z naší školky
  Holky z naší školky

 

Ocenění

bc partner red

CVS small

inet4

profesnik

 

Základní škola O. Nedbala přijme zaměstnance na pozici pomocná síla do školní kuchyně a uklízečka. Nabízíme práci na dobu neurčitou a plný nebo částečný úvazek. Práce na smlouvu, možné i dočasně na zástup. Nástup možný ihned. Informace na ředitelství školy tel. 605151483 nebo skola@zsonedbala.cz.

Jak jsme vám na začátku školního roku slíbili, svůj slib jsme dodrželi. Zábavná odpoledne ve školní knihovně jsme odstartovali ve středu 13. listopadu FILMOVÝM KLUBEM.
A co se promítalo? Osmáci a deváťáci si vybrali smutný romantický film Půlnoční láska. Nechyběl ani popcorn, který jsme pro milovníky filmu připravili s láskou ve školní kuchyňce.
Hned následující středu 20. listopadu si detektivové z řad šesťáků a sedmáků vyzkoušeli náročnou práci kriminalistů.
Po přivítání, vysvětlení pravidel a rozdání hracích karet se týmy mladých detektivů pustily do hledání pachatele, kterého na chvíli spatřily, když se vřítil do knihovny a ukradl ze stolu psací potřeby.
A hned tu byl první úkol - pachatele popsat.


Polovina týmů šla složit zkoušky způsobilosti. Otestovali jsme jejich paměť, postřeh, logiku a soustředění, největší úspěch měla pachová zkouška.
Druhá polovina zatím postupovala po jednotlivých stanovištích a postupně vyřazovala jednoho podezřelého za druhým. Čekaly na ně úkoly jako z pravých kriminalistických oborů – trasologie, grafologie, daktyloskopie. Jako správní detektivové museli odhalit falešné alibi, rozluštit číselný kód a najít důležitý vzkaz.
Všichni nakonec pachatele identifikovali a tím pádem si vysloužili PRŮKAZ DETEKTIVA a samozřejmě sladkou odměnu. Nejlépe si vedla vyšetřující skupina ze 7. A ve složení: Čermáková Laura, Kuna Marek a Michalec Jakub.
Velkou radost nám udělalo nadšení, s jakým týmy pátraly po pachateli a plnily jednotlivé zkoušky. Největší odměnou pro nás byla známka, kterou jsme od nich za naši akci dostali – jednička s hvězdičkou.
Za to musíme poděkovat dětem z KLUBU KAMARÁDŮ KNIHOVNY, které nejen pomáhaly celou akci připravit, ale i zadávaly a kontrolovaly úkoly na jednotlivých stanovištích.
Ve středu 27. listopadu jsme do knihovny pozvali všechny milovníky a znalce knihy DENÍK MALÉHO POSEROUTKY. Akce byla určená především pro žáky 5. tříd. Vzhledem k velkému zájmu jsme jejich řady rozšířili o pár šesťáků.
Začali jsme krátkou ukázkou z filmu. Prvním úkolem soutěžících dvojic bylo odpovědět na 10 záludných otázek vztahujících se právě k této ukázce. Pak jsme si vyzkoušeli, jací by byli ilustrátoři. Ke krátkým ukázkám z knihy museli nakreslit obrázek v duchu ilustrací Deníku malého Poseroutky. Následovala práce s kartičkami, kde se teprve ukázali praví znalci. Museli zapátrat nejen v paměti, ale hledat i v knihách. A to nejlepší nás všechny teprve čekalo! Na řadě byla dramatizace úryvků z filmu. Bavili jsme se, smáli a tleskali. Nakonec všichni účastníci tohoto krásného odpoledne napsali na velký arch papíru vzkazy POSEROUTKOVI a své názory na knihu.
Porota mezitím sečetla body a vyhlásila vítěznou dvojici: Matěje Jocha a Davida Žigu ze 6. C.
Průkaz ZNALEC MALÉHO POSEROUTKY a sladké odměny získali všichni, protože byli opravdu šikovní.
O dalších akcích vás budeme informovat. Těšíme se na vás! foto detektiv, foto poseroutka, filmové odpoledne

 

O škole

skolaZŠ O. Nedbala je plně organizovaná městská základní škola se sportovním zaměřením. Škola poskytuje základní vzdělání dětem 1. - 9. ročníku. Žáci a žákyně sportovních tříd se věnují volejbalu a moderní gymnastice (spolupráce s VK Jihostroj a SK Máj, oddíl moderní gymnastiky). Škola je umístěna na okraji městské části Čtyři Dvory a je obklopena množstvím zeleně. Na areál školy navazují moderní sportoviště SK Čtyři Dvory, která škola využívá pro svoji výuku.

Základní škola Oskara Nedbala je právní subjekt, samostatná příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je Statutární město České Budějovice. Součástí školy je školní družina a školní jídelna.

Číst více

Jak se žije na Oskarce?

Zaměření výuky

 • hlavní výchovný cíl: vychovat slušného a v rámci možností vzdělaného žáka
 • výuka dle učebních dokumentů ZŠ a ŠVP pro ZV Oskárek
 • rozšířená výuka TV (zaměření na odbíjenou a moderní gymnastiku – spolupráce s VK Jihostroj a SK MG Máj)
 • podpora výuky jazyků a počítačové gramotnosti

Číst více

Školní časopis

logo cakrMilí čtenáři,
díky panu řediteli můžeme psát ČAKR v novém speciálním programu pro tvorbu časopisů. Po odchodu deváťáků vznikla úplně nová redakce školního časopisu ČAKR. Snad se vám bude náš časopis líbit.

Přečtěte si aktuální číslo časopisu (PDF, 14,5 MB).

Další čísla

Počet zobrazených článků
778527

Inet4 s.r.o sponzoruje školní internet

inet4