• Hokus pokus
  Hokus pokus
 • Střídavý, střídavý, ...
  Střídavý, střídavý, ...
 • Kdo to ví, odpoví
  Kdo to ví, odpoví
 • Být či nebýt
  Být či nebýt
 • Budoucí vědátoři
  Budoucí vědátoři
 • Škola dětem
  Škola dětem
 • Holky z naší školky
  Holky z naší školky

 

Ocenění

bc partner red

CVS small

inet4

profesnik

 

Velice často se v médiích setkáváme s různými články a reakcemi na stravování ve školních jídelnách. A ty nebývají vždy kladné. To nás vedlo k myšlence věnovat se tomuto tématu v dalším čísle školního časopisu. Za nás učitele můžeme už dopředu prozradit, že nám vesměs chutná. Každý oběd začínáme polévkou, která je jako od maminky. Poté si můžeme vybrat ze dvou jídel, občas se nám ale stane, že se nemůžeme rozhodnout, protože obě nabídky jsou lákavé.

Naše chuťové buňky uspokojí i závěrečný výběr zeleninových salátů, případně sladké tečky v podobě osvěžujícího našlehaného tvarohu či moučníku. Nechybí ani ovoce. Také nabídka nápojů je opravdu bohatá – džus, ochucené mléko, čaj i voda. Kdo by stále ještě neměl dost, dostane přidáno od našich stále usměvavých paní kuchařek.

Těšte se na další číslo časopisu, ve kterém najdete rozhovor s novou vedoucí školní jídelny, dozvíte se, jaká jídla mají naši žáci a učitelé nejraději a další zajímavosti, které budou doplněny fotografiemi.

REDAKCE ŠKOLNÍHO ČASOPISU  

O škole

skolaZŠ O. Nedbala je plně organizovaná městská základní škola se sportovním zaměřením. Škola poskytuje základní vzdělání dětem 1. - 9. ročníku. Žáci a žákyně sportovních tříd se věnují volejbalu a moderní gymnastice (spolupráce s VK Jihostroj a SK Máj, oddíl moderní gymnastiky). Škola je umístěna na okraji městské části Čtyři Dvory a je obklopena množstvím zeleně. Na areál školy navazují moderní sportoviště SK Čtyři Dvory, která škola využívá pro svoji výuku.

Základní škola Oskara Nedbala je právní subjekt, samostatná příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je Statutární město České Budějovice. Součástí školy je školní družina a školní jídelna.

Číst více

Jak se žije na Oskarce?

Zaměření výuky

 • hlavní výchovný cíl: vychovat slušného a v rámci možností vzdělaného žáka
 • výuka dle učebních dokumentů ZŠ a ŠVP pro ZV Oskárek
 • rozšířená výuka TV (zaměření na odbíjenou a moderní gymnastiku – spolupráce s VK Jihostroj a SK MG Máj)
 • podpora výuky jazyků a počítačové gramotnosti

Číst více

Školní časopis

logo cakrMilí čtenáři,
díky panu řediteli můžeme psát ČAKR v novém speciálním programu pro tvorbu časopisů. Po odchodu deváťáků vznikla úplně nová redakce školního časopisu ČAKR. Snad se vám bude náš časopis líbit.

Přečtěte si aktuální číslo časopisu (PDF, 22,9 MB).

Další čísla

Počet zobrazených článků
724438

Inet4 s.r.o sponzoruje školní internet

inet4