• Hokus pokus
  Hokus pokus
 • Střídavý, střídavý, ...
  Střídavý, střídavý, ...
 • Kdo to ví, odpoví
  Kdo to ví, odpoví
 • Být či nebýt
  Být či nebýt
 • Budoucí vědátoři
  Budoucí vědátoři
 • Škola dětem
  Škola dětem
 • Holky z naší školky
  Holky z naší školky

Ocenění

bc partner red

CVS small

inet4

Ve středu (10. ledna) se v naší knihovně sešli zástupci všech tří devátých ročníků. V rychlém tempu odpovídali nejprve soutěžící jednotlivých tříd. Do finále pak nastoupili chlapci z 9.A proti dvěma dívčím družstvům (9.B a 9.C). Některé otázky mířily přímo na tělo: Co řekne kluk holce, když se s ní chce rozejít? Co holkám nejvíc vadí na klukách? Štěstí se obracelo každou chvilku na jinou stranu, ale nakonec s jistotou vyhrály dívky z 9.B a postupují tak do finále s učiteli. Obecenstvo si také zahrálo a z tipovacích otázek je nejvíce pobavila ta, kdy měli ohodnout, kolik vajec se v ten den uvařilo v naší školní jídelně k fazolím. Odpověď zněla: 451 ks. Všem soutěžícím děkujeme za příjemné odpoledne a držíme palce do finále! Příští týden proběhne poslední klání o postup do finále, tentokrát mezi třídami 7.B a 7.C, 8.B a 8.D. foto

O škole

skolaZŠ O. Nedbala je plně organizovaná městská základní škola se sportovním zaměřením. Škola poskytuje základní vzdělání dětem 1. - 9. ročníku. Žáci a žákyně sportovních tříd se věnují volejbalu a moderní gymnastice (spolupráce s VK Jihostroj a SK Máj, oddíl moderní gymnastiky). Škola je umístěna na okraji městské části Čtyři Dvory a je obklopena množstvím zeleně. Na areál školy navazují moderní sportoviště SK Čtyři Dvory, která škola využívá pro svoji výuku.

Základní škola Oskara Nedbala je právní subjekt, samostatná příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je Statutární město České Budějovice. Součástí školy je školní družina a školní jídelna.

Číst více

Jak se žije na Oskarce?

Zaměření výuky

 • hlavní výchovný cíl: vychovat slušného a v rámci možností vzdělaného žáka
 • výuka dle učebních dokumentů ZŠ a ŠVP pro ZV Oskárek
 • rozšířená výuka TV (zaměření na odbíjenou a moderní gymnastiku – spolupráce s VK Jihostroj a SK MG Máj)
 • podpora výuky jazyků a počítačové gramotnosti

Číst více

Školní časopis

logo cakrMilí čtenáři,
díky panu řediteli můžeme psát ČAKR v novém speciálním programu pro tvorbu časopisů. Po odchodu deváťáků vznikla úplně nová redakce školního časopisu ČAKR. Snad se vám bude náš časopis líbit.

Přečtěte si aktuální číslo časopisu (PDF, 7,99 MB).

Další čísla

Počet zobrazených článků
652425

Inet4 s.r.o sponzoruje školní internet

inet4