• Hokus pokus
  Hokus pokus
 • Střídavý, střídavý, ...
  Střídavý, střídavý, ...
 • Kdo to ví, odpoví
  Kdo to ví, odpoví
 • Být či nebýt
  Být či nebýt
 • Budoucí vědátoři
  Budoucí vědátoři
 • Škola dětem
  Škola dětem
 • Holky z naší školky
  Holky z naší školky

Ocenění

bc partner red

CVS small

inet4

Dne 23. 11. 2017 v rámci 23. ročníku výstavy Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích proběhla soutěž T – PROFI, která je zaměřena na vyhledávání technických talentů na základních i středních školách.

Tým E - ON, v jehož barvách soutěžila trojice páťáků ze Základní školy Oskara Nedbala v Českých Budějovicích spolu s trojicí žáků druhého ročníku Střední odborné školy elektrotechnické z Hluboké nad Vltavou, obsadil v tvrdé konkurenci 11 týmů druhé místo.

 

V letošním ročníku byl tým ZŠ složen ze dvou chlapců a jedné dívky. Další novinkou byly tři týmy z Bavorska, které vytvořily svou vlastní kategorii a osm týmů z jihočeského kraje, mezi kterými se rozhodovalo.

Soutěžící měli během stanoveného limitu 150 minut sestavit funkční překladač ze stavebnice Merkur. Nešlo jen o splnění technicky náročného úkolu, ale také o vzájemnou komunikaci a spolupráci mezi jednotlivými členy týmu bez rozdílu věku. Porota po celou dobu dohlížela na postup práce a týmovou spolupráci a následně hodnotila přesnost a kvalitu zadané konstrukce.

Za reprezentaci školy děkuji Ondřejovi Kroupovi - 5. A, Ondřejovi Švehlovi a Karolíně Steinerové z 5. C foto

O škole

skolaZŠ O. Nedbala je plně organizovaná městská základní škola se sportovním zaměřením. Škola poskytuje základní vzdělání dětem 1. - 9. ročníku. Žáci a žákyně sportovních tříd se věnují volejbalu a moderní gymnastice (spolupráce s VK Jihostroj a SK Máj, oddíl moderní gymnastiky). Škola je umístěna na okraji městské části Čtyři Dvory a je obklopena množstvím zeleně. Na areál školy navazují moderní sportoviště SK Čtyři Dvory, která škola využívá pro svoji výuku.

Základní škola Oskara Nedbala je právní subjekt, samostatná příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je Statutární město České Budějovice. Součástí školy je školní družina a školní jídelna.

Číst více

Jak se žije na Oskarce?

Zaměření výuky

 • hlavní výchovný cíl: vychovat slušného a v rámci možností vzdělaného žáka
 • výuka dle učebních dokumentů ZŠ a ŠVP pro ZV Oskárek
 • rozšířená výuka TV (zaměření na odbíjenou a moderní gymnastiku – spolupráce s VK Jihostroj a SK MG Máj)
 • podpora výuky jazyků a počítačové gramotnosti

Číst více

Školní časopis

logo cakrMilí čtenáři,
díky panu řediteli můžeme psát ČAKR v novém speciálním programu pro tvorbu časopisů. Po odchodu deváťáků vznikla úplně nová redakce školního časopisu ČAKR. Snad se vám bude náš časopis líbit.

Přečtěte si aktuální číslo časopisu (PDF, 7,99 MB).

Další čísla

Počet zobrazených článků
652433

Inet4 s.r.o sponzoruje školní internet

inet4