Být či nebýt
    Budoucí vědátoři
    Škola hrou

Zápis 2018

Zápis do první třídy pro školní rok 2018/2019 proběhne 5. a 6. dubna 2018.

Dne 23. 11. 2017 v rámci 23. ročníku výstavy Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích proběhla soutěž T – PROFI, která je zaměřena na vyhledávání technických talentů na základních i středních školách.

Tým E - ON, v jehož barvách soutěžila trojice páťáků ze Základní školy Oskara Nedbala v Českých Budějovicích spolu s trojicí žáků druhého ročníku Střední odborné školy elektrotechnické z Hluboké nad Vltavou, obsadil v tvrdé konkurenci 11 týmů druhé místo.

V letošním ročníku byl tým ZŠ složen ze dvou chlapců a jedné dívky. Další novinkou byly tři týmy z Bavorska, které vytvořily svou vlastní kategorii a osm týmů z jihočeského kraje, mezi kterými se rozhodovalo.

Soutěžící měli během stanoveného limitu 150 minut sestavit funkční překladač ze stavebnice Merkur. Nešlo jen o splnění technicky náročného úkolu, ale také o vzájemnou komunikaci a spolupráci mezi jednotlivými členy týmu bez rozdílu věku. Porota po celou dobu dohlížela na postup práce a týmovou spolupráci a následně hodnotila přesnost a kvalitu zadané konstrukce.

Za reprezentaci školy děkuji Ondřejovi Kroupovi - 5. A, Ondřejovi Švehlovi a Karolíně Steinerové z 5. C foto

Přečtěte si aktuální číslo časopisu (PDF, 3,86 MB).