• Hokus pokus
  Hokus pokus
 • Střídavý, střídavý, ...
  Střídavý, střídavý, ...
 • Kdo to ví, odpoví
  Kdo to ví, odpoví
 • Být či nebýt
  Být či nebýt
 • Budoucí vědátoři
  Budoucí vědátoři
 • Škola dětem
  Škola dětem
 • Holky z naší školky
  Holky z naší školky

Ocenění

bc partner red

CVS small

inet4

To je název výstavy, která se koncem listopadu na 14 dní objeví i v prostorách naší školy. Na 34 panelech se zájemci seznámí se situacemi, které prožívali žáci a studenti škol v době tzv. protektorátu, tedy za II. světové války. 3 z panelů jsou věnovány situaci ve Čtyřech Dvorech. Shromážděné poznatky jsou výsledkem práce šestičlenného týmu dnes již bývalých žáků naší školy – Zuzany Vokálové, Jakuba Zikmundy, Michaely Lutterové, Barbory Kočvarové, Marie Anny Dvořákové a Anity Schneiderové pod vedením paní učitelky Dagmar Boudové. Se správným zpracováním informací jim pomáhal pan J. Špringl z Památníku Terezín. ZŠ O. Nedbala je přímou pokračovatelkou první školy, která byla slavnostně otevřena ve Čtyřech Dvorech v roce 1931. Aby náš badatelský tým trochu přiblížil tuto těžkou dobu, jeho členové zpracovali své poznatky formou deníků. Výstava bude zahájena poslední týden v listopadu (28.11), kdy k nám doputuje z Moravských Budějovic. Po 14 dnech bude pokračovat v prostorách Filosofické fakulty Jihočeské univerzity.

Podrobnosti o projektu:Ve školním roce 2015 – 2016 byl zahájen celorepublikový projekt, na kterém úzce spolupracovaly Památník Terezín, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského, Institut Terezínské iniciativy a také Národní institut dalšího vzdělávání. Finančně projekt zaštiťuje Coalition of Sites of Conscience se sídlem v USA. Cílem projektu bylo poznat blíže školní prostředí na území Protektorátu Čechy a Morava a v pohraničních oblastech v letech 1938 – 1945. Celkem se projektu zúčastnilo 19 škol z České republiky. V průběhu projektu se pracovní týmy studentů a žáků ze zapojených škol sešly na dvoudenním semináři počátkem června 2016, aby zde prezentovaly výsledky svého dosavadního bádání a získaly další vědomosti o dané tématice. Výsledkem práce školních kolektivů je celorepubliková putovní výstava, která prezentuje nejen práci jednotlivých školních týmů, ale organizátoři do ní přispěli informacemi o celkové situaci ve školství, perzekuci v této oblasti a volnočasových aktivitách mládeže v období protektorátu. foto

www. Pamatnik-terezin.cz – projekty.

O škole

skolaZŠ O. Nedbala je plně organizovaná městská základní škola se sportovním zaměřením. Škola poskytuje základní vzdělání dětem 1. - 9. ročníku. Žáci a žákyně sportovních tříd se věnují volejbalu a moderní gymnastice (spolupráce s VK Jihostroj a SK Máj, oddíl moderní gymnastiky). Škola je umístěna na okraji městské části Čtyři Dvory a je obklopena množstvím zeleně. Na areál školy navazují moderní sportoviště SK Čtyři Dvory, která škola využívá pro svoji výuku.

Základní škola Oskara Nedbala je právní subjekt, samostatná příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je Statutární město České Budějovice. Součástí školy je školní družina a školní jídelna.

Číst více

Jak se žije na Oskarce?

Zaměření výuky

 • hlavní výchovný cíl: vychovat slušného a v rámci možností vzdělaného žáka
 • výuka dle učebních dokumentů ZŠ a ŠVP pro ZV Oskárek
 • rozšířená výuka TV (zaměření na odbíjenou a moderní gymnastiku – spolupráce s VK Jihostroj a SK MG Máj)
 • podpora výuky jazyků a počítačové gramotnosti

Číst více

Školní časopis

logo cakrMilí čtenáři,
díky panu řediteli můžeme psát ČAKR v novém speciálním programu pro tvorbu časopisů. Po odchodu deváťáků vznikla úplně nová redakce školního časopisu ČAKR. Snad se vám bude náš časopis líbit.

Přečtěte si aktuální číslo časopisu (PDF, 7,99 MB).

Další čísla

Počet zobrazených článků
652439

Inet4 s.r.o sponzoruje školní internet

inet4