• Hokus pokus
  Hokus pokus
 • Střídavý, střídavý, ...
  Střídavý, střídavý, ...
 • Kdo to ví, odpoví
  Kdo to ví, odpoví
 • Být či nebýt
  Být či nebýt
 • Budoucí vědátoři
  Budoucí vědátoři
 • Škola dětem
  Škola dětem
 • Holky z naší školky
  Holky z naší školky

Ocenění

bc partner red

CVS small

inet4

26. 9. přijelo 44 žáků ze 7. tříd na státní hrad Rožmberk, aby si vyzkoušeli v praxi práci se stroji, pomocí kterých se kdysi stavěly hrady. Na vlastní kůži se přesvědčili, že fyzikální zákony nelžou . Středověcí stavitelé s jejich pomocí dokázali postavit pevné hrady i velkolepé chrámy. Žáci pracovali s funkčním  modelem  jeřábu s otočným ramenem,  s vozíkem s pákovým pohonem, postrojem  pro upevnění paže do jednoramenné páky, dřevěnými  tyčemi, dřevěnými  břemeny ( kvádry s úchytem pro zavěšení), dvouramennou pákou, pevnou kladkou, volnou kladkou, nakloněnou rovinou se smykovým třením a  stavebnicí Merkur. 

Na vrcholu Anglické věže je čekaly práce se středověkými mírami ( palec, sáh, loket...). Pod věží Jakobínkou si při práci s velkým vrátkem a replikou středověkého nákladního vozíku ověřili, jak důležitá je dobrá spolupráce v pracovní skupině. Protože k hradům patřili i stateční rytíři, část žáků si na vlastní kůži vyzkoušela kroužkovou zbroj včetně přilby, kovových rukavic a varkoče. Že nevíte, co to je? No, přece svrchní oděv oblékaný přes kroužkovou zbroj, aby bylo v boji vidět, na čí straně rytíř bojuje. Kdo nevěří, ať navštíví  hrad Rožmberk a věž Jakobínku. foto

 

O škole

skolaZŠ O. Nedbala je plně organizovaná městská základní škola se sportovním zaměřením. Škola poskytuje základní vzdělání dětem 1. - 9. ročníku. Žáci a žákyně sportovních tříd se věnují volejbalu a moderní gymnastice (spolupráce s VK Jihostroj a SK Máj, oddíl moderní gymnastiky). Škola je umístěna na okraji městské části Čtyři Dvory a je obklopena množstvím zeleně. Na areál školy navazují moderní sportoviště SK Čtyři Dvory, která škola využívá pro svoji výuku.

Základní škola Oskara Nedbala je právní subjekt, samostatná příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je Statutární město České Budějovice. Součástí školy je školní družina a školní jídelna.

Číst více

Jak se žije na Oskarce?

Zaměření výuky

 • hlavní výchovný cíl: vychovat slušného a v rámci možností vzdělaného žáka
 • výuka dle učebních dokumentů ZŠ a ŠVP pro ZV Oskárek
 • rozšířená výuka TV (zaměření na odbíjenou a moderní gymnastiku – spolupráce s VK Jihostroj a SK MG Máj)
 • podpora výuky jazyků a počítačové gramotnosti

Číst více

Školní časopis

logo cakrMilí čtenáři,
díky panu řediteli můžeme psát ČAKR v novém speciálním programu pro tvorbu časopisů. Po odchodu deváťáků vznikla úplně nová redakce školního časopisu ČAKR. Snad se vám bude náš časopis líbit.

Přečtěte si aktuální číslo časopisu (PDF, 7,99 MB).

Další čísla

Počet zobrazených článků
652430

Inet4 s.r.o sponzoruje školní internet

inet4